Turite klausimų?
Spauskite čia!

mPOS sistema

Apie mPOS

Sistema mPOS (mobile POS) – tai smulkiajam verslui skirtas mobilus kasos terminalas. Sistemą sudaro mobilusis telefonas arba planšetė su Android operacine sistema ir nešiojamasis fiskalinis spausdintuvas „Tremol FP Mobile“. Tarpusavyje jie susieti per belaidę Bluetooth sąsają.  Telefone arba planšetėje įdiegiama aplikacija mPOS, kuri užtikrina visas darbui su kasa reikalingas operacijas, tačiau leidžia naudotojui laisvai judėti po skirtingas patalpas ir priimti mokėjimus. Sistemos panaudojimo sritys – parduotuvės, kavinės, restoranai, grožio salonai, turgavietės ir pan.

mPOS kasos operacijos apima tokias kaip grynųjų pinigų įnešimas ir išėmimas, X bei Z ataskaitos. Generuojant Z ataskaitą, iš fiskalinio spausdintuvo nuskaitoma elektroninė kontrolinė juosta (EKJ) ir išsaugoma telefono atmintyje – spausdintuvo laikas sinchronizuojamas su telefono vidiniu laikrodžiu. Be to, kasos operacijos siūlo galimybę gauti suminę ir išsamiąją ataskaitas pagal numerius arba datas.

Prekių ar paslaugų pardavimo procesas atliekamas naudojant „krepšelius“. Restorano atveju tai leidžia aptarnauti keletą klientų vienu metu. Sukuriant „krepšelį“ galima įvesti jo pavadinimą. Aktyvių „krepšelių“ skaičius neribojamas.

mPOS veikimas

Prekes į krepšelį galima įtraukti keliais būdais: pasirinkus prekę iš sąrašo, suvedus jos trumpąjį kodą, surinkus ar nuskanavus brūkšninį kodą arba suvedus prekės pavadinimo fragmentą. Prekės įvedimo metu papildomai galima įvesti kiekį (svorį) bei kainą (jei ji nenurodyta prekių faile). Prekių pašalinimas iš krepšelio visada registruojamas fiskaliniame spausdintuve, t. y. jame atliekamas klaidos taisymas. Jei norima ištrinti neapmokėtą krepšelį – fiskaliniame spausdintuve registruojamas kvito panaikinimas. Toks funkcionalumas tenkina VMI reikalavimus.

Už prekes apmokėti galima grynaisiais pinigais arba kortele. Programoje realizuota galimybė sumokėti už krepšelyje esančius patiekalus dalimis, pvz.: jei restorane pietavo keletas žmonių, tai kiekvienas gali susimokėti tik už savo patiekalus.

Programa mPOS gali naudotis keletas vartotojų. Kiekvienas vartotojas turi savo prisijungimo vardą, slaptažodį bei teises. Administratorius turi teisę sukurti naujus ar ištrinti jau esamus vartotojus.

Naudojimasis programa apribotas licencijos galiojimo trukme. Pirmus metus programa naudotis galima su 50% nuolaida. Pasibaigus licencijai atitinkami pranešimai rodomi ekrane bei spausdinami fiskaliniuose kvituose. Programoje numatyti skirtingi funkcionalumo lygiai priklausomai nuo licencijos tipo.

Programa pateikia parduotų prekių ataskaitą pagal pasirinktą laiko intervalą. Ataskaitoje pateikiamas visų parduotų prekių sąrašas, kuriame matomas bendras kiekis, pajamos, savikaina ir pelnas. Taip pat pateikiami suminiai dydžiai už visas prekes per nurodytą periodą.

mPOS atasakaitos

Pagal naujus reikalavimus nuo 2015m. gegužės mėn. 1d. restoranų klientams turi būti pateikiama išankstinė sąskaita (prečekis), kuri turi būti spausdinama fiskaliniu spausdintuvu. Programoje mPOS numatyta ši funkcija – išankstinėje sąskaitoje pateikiamas krepšelyje esančių patiekalų (prekių) sąrašas su kainomis bei viso krepšelio suma. Duomenų bazėje registruojama kiek išankstinių sąskaitų atspausdinta ir už kokią sumą. Neapmokėtų išankstinių sąskaitų kiekis ir sumos atspausdinamas ant kvito prieš kiekvieną Z ataskaitą.

Sukurtas prekių sąrašas saugomas telefone tekstiniame faile „prekes.txt“. Vartotojas prekių sąrašą gali susikurti ir redaguoti kompiuterio pagalba, o po to jį įkelti į telefoną ar planšetę. Kiekvieną prekę sąraše aprašo šie parametrai:

  • Programa suderinama su Android įrenginiais, kuriuose įdiegta Android 4.0 ir naujesnė operacinė sistema.
  • Visi įrašai apie parduotas/grąžintas prekes, krepšelius bei išankstines sąskaitas saugomi telefono atmintyje SQLite duomenų bazėje.

Daugiau informacijos apie fiskalinį spausdintuvą „Tremol FP Mobile“ rasite http://goo.gl/XVCbkv

Turite klausimų?
Spauskite čia!