Turite klausimų?
Spauskite čia!

UPAY – atsiskaitymo be grynųjų pinigų valgyklose sistema

UPAY sistema yra skirta mokinių atsiskaitymui mokyklos valgykloje be grynųjų pinigų, naudojant tik elektroninį mokinio pažymėjimą (EMP). Ji veikia elektroninės piniginės principu, kai tėvai per TAMO dienyną aba u-pay.lt tinklapį (jei mokykla nenaudoja TAMO dienyno) papildo vaiko piniginę, o vaikui atsiskaičius valgykloje tėvai sistemoje gali matyti čekio turinį. Mokykla taip pat gali vykdyti socialiai remtinų vaikų maitinimą papildant šių mokinių el. pinigines ir nustatant dienos limitus taip išvengiant socialinės atskirties ir sumažinant patyčių riziką. 

Kuom naudinga UPAY sistema?

 • Didėja pardavimai mokyklos valgykloje (apie 30 %) – Atsiskaitymas vyksta greičiau, tad pertraukos metu aptarnaujama daugiau mokinių, taip pat mokiniai skatinami valgyti mokykloje, o ne išleisti kišenpinigius parduotuvėse.
 • Kontroliuojama vaiko mityba – Vaikas skatinamas valgyti karštą maistą, o tėvai TAMO dienyne arba u-pay.lt tinklapyje gali matyti, ar vaikas valgo ir ką valgo.
 • Tiksli valgyklos pardavimų, produktų apskaita – Galima įsidiegti ir sandėlio apskaitos sistemą, kuri padeda valdyti produktų likučius ir automatiškai pagal kalkuliacines korteles nuskaičiuoja sunaudotų produktų kiekius pagal parduotų patiekalų skaičių.
 • Socialiai remtinų vaikų maitinimas – Socialiai remtini mokiniai atsiskaito lygiai tokia pat priemone, kaip ir kiti, tad valgykloje nėra išskiriami, taip išvengiant galimų patyčių.
 • Higiena – Kadangi vyksta bekontaktis atsiskaitymas, valgyklos darbuotojams nebereikia liesti grynųjų pinigų, kuriais perduodama daug bakterijų.
 • Patogumas – Pardavimas vyksta greitai ir paprastai – valgyklos darbuotojas pasirenka parduodamus patiekalus elektroniniame kasos terminale ir pasirenka atsiskaitymo būdą, o mokinys tik prideda savo EMP prie skaitytuvo.
 • Patikimumas – ugdymo įstaiga, kuriai rūpi sveika mokinių gyvensena ir teisingų įpročių ugdymas, įgyja didesnį mokinių tėvų pasitikėjimą.
 • Atsiskaitymai be grynųjų pinigų – galima integruoti bankinius terminalus, taip suteikiant galimybę vyresniems mokiniams bei mokytojams atsiskaityti bankinėmis kortelėmis.

Kaip veikia UPAY?

 1. Visų mokyklos mokinių EMP paruošiami atsiskaitymui valgykloje.
 2. Valgyklos kompiuterinė sistema susiejama su mokyklos TAMO dienynu arba u-pay.lt tinklapiu.
 3. Tėvai TAMO dienyne arba u-pay.lt tinklapyje papildo mokinio el. piniginę ir nustato dienos limitus.
 4. Valgyklos vedėjai suveda parduodamus patiekalus, gėrimus ir užkandžius į kompiuterinę kasos sistemą ir kas dieną atnaujina meniu.
 5. Mokinys išsirenka maistą valgykloje už sumą, ne didesnę nei suteiktas limitas.
 6. Valgyklos sistemoje kasininkas pažymi mokinio perkamus patiekalus ir suma automatiškai atsiranda kliento ekrane.
 7. Mokinys atsiskaito EMP pažymėjimu, priliesdamas jį prie skaitytuvo.
 8. Pinigai nuskaičiuojami nuo elektroninės piniginės ir nukeliauja į maisto tiekėjo sąskaitą.
 9. Mokinio tėvai, prisijungę prie TAMO dienyno arba u-pay.lt tinklapio, mato valgyklos čekio turinį.
 10. Valgykla gauna išsamias ataskaitas apie pardavimus.

Socialiai remtinų vaikų maitinimas

Dažnai socialiai remtini vaikai patiria patyčias ir diskomfortą dėl to, kad gauna socialinę paramą. Valgyklose jiems neretai būna paruošti tik tam tikri patiekalai, tad mokinys neturi pasirinkimo galimybės. UPAY sistema veikia papildant elektroninę piniginę ir nustatant dienos limitus, tad mokyklai papildžius socialiai remtinų vaikų EMP elektronines pinigines iš savivaldybės gaunamomis lėšomis, vaikai gali niekuo neišsiskirdami iš kitų atsiskaityti valgykloje ir pasirinkti, ką nori valgyti tol, kol telpa į dienos limitą.

UPAY sistemą sudaro:

 • valgyklos kompiuterinė kasa
 • kasos programinė įranga
 • sandėlio valdymo programa (pasirenkama)
 • RFID skaitytuvas (EMP nuskanuoti)
 • Integruoti bankiniai terminalai (pasirenkama)

Papildomos sistemos

Prie valgyklos kasos sistemos taip pat galima prijungti integruotus bankinius terminalus, kurie gali būti naudojami atsiskaitymams bankine kortele bei Storehouse sandėlio valdymo sistemą, automatiškai nuskaičiuojančią žaliavas ir valdančią produktų likučius.

Turite klausimų?
Spauskite čia!