Turite klausimų?
Spauskite čia!

Kauno Zoologijos Sodo praėjimo kontrolės sistema

Lietuvos zoologijos sodas, kurį kasmet aplanko daugiau nei 150 tūkst. lankytojų, siekdamas suteikti kokybiškesnes paslaugas savo klientams, atnaujino kasų ir įėjimo į teritoriją sistemą.

Zoo1 (1)

Iki šiol, kasoje susimokėjus už įėjimą į zoologijos sodą, praėjimą kontroliuojantis darbuotojas įplėšdavo kasos čekį ir leisdavo lankytojui užeiti į vidų. Įdiegus praėjimo kontrolės sistemą, šie procesai automatizuoti. Nuo šiol kasose parduodama daugiau nei 10 rūšių bilietėlių (suaugusiojo, vaiko, moksleivio, studento, pensininko ir t.t.), kuriuose spausdinamas brūkšninis kodas. Anksčiau čekyje būdavo galima matyti tik kainą.

Prie įėjimo, iškart už vartų sumontuotas praėjimo turniketas bilietų nuskaitymui ir lankytojų užėjimui. Turniketų valdymo sistema yra integruota su bilietų pardavimo sistema.

zoo2

Šalia esantys praėjimo varteliai yra skirti neįgaliesiems bei tėvams su vaikų vėžimėliais užeiti. Skenuojant bilietą sistema nustato ar tai yra paprasto lankytojo bilietas, ar bilietas, skirtas tėvams su vežimėliais bei neįgaliems žmonės ir automatiškai leidžia praeiti ne pro turniketą, o pro jiems skirtus vartelius. Kompiuterinė kasų sistema fiksuoja visus skirtingus bilietus duomenų bazėje. Zoologijos sodo administracija pagal ataskaitas gali matyti kokių bilietų buvo parduota daugiausiai, į kokį vartotoją reikia sutelkti didžiausią dėmesį. Bilietuose pateikiama ir trumpa informacija apie darbo laiką ar ypatingas valandas, kada ir koks gyvūnas maitinamas lankytojams stebint, pateikiami administracijos kontaktai. Yra galimybė bilietus spausdinti anglų, rusų ar kitomis dažniausiai naudojamomis iš kitų šalių atvykusių lankytojų kalbomis.

Turnikete ir varteliuose yra sumontuoti pašildymo įrenginiai, jog jie galėtų puikiai funkcionuoti ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Turniketas arba varteliai lankytojus praleidžia tik nuskaičius galiojantį bilietą. Lankytojui pridėjus bilietą prie nuskaitymo įrenginio, turniketas prasisuka (arba varteliai atsidaro) ir lankytojas gali užeiti į vidų.

zoo3 zoo4

Tokia praėjimo sistema padeda rinkti besilankančiųjų statistiką, apsaugo nuo pašalinių patekimo į teritoriją, taip pat saugo ir nuo galimo darbuotojų piknaudžiavimo. Realiu laiku yra matomas lankytojų praėjimas (kada bilietas įsigytas ir kada lankytojas jį panaudojo). Sistemos pagalba galima stebėti ir personalo judėjimą – ar darbuotojas teritorijoje, ar už jos ribų.

Dar vieni varteliai skirti lankytojams išeiti. Jie automatiškai atsidaro lankytojui priėjus prie vartelių.

zoo5

Kasose stovi UCS Baltic įdiegta POS sistema ir programinė įranga Abonement, suteikianti galimybę greitai parduoti bilietus, atlikti visas kasines operacijas, formuoti atskaitas bei kontroliuoti personalą.

zoo6

Įvykdžius pardavimo operaciją, atspausdinamas bilietas su brūkšniniu kodu.

zoo7

Ateityje planuojama įgyvendinti galimybę bilietus įsigyti internetu. Tuomet lankytojas, iš anksto nusipirkęs bilietą internetu, galės eiti tiesiai pro turniketą be sustojimo prie kasos. Tikimasi, jog tai bus patogu atvykstančioms lankytojų grupėms – jiems nereikės stoviniuoti prie kasos.